<< Navštivte nový web na https://eclive.cz >>

Zde jsou před campem pravidelně přidávány krátké zážitky od lidí, kteří se už zúčastnili.

Jak se žije na Campu

Moucha a Gary

04.06.2013 01:59

Ve skupince s Garym jsme názorně poznali, že člověk je opravdu lovec. Od rána nás ve třídě otravovala moucha, snažili jsme se ji nějak zneškodnit, ale byla rychlejší než my. Nicméně Gary to nevzdal a mouchu ulovil. Ale ten jeho styl! Počkal, až se moucha usídlila na sešitě jedné studentky a následně hbitě prásknul rukou o sešit. A jaký byl výsledek? Obrovský flek na sešitě dané studentky… Všichni jsme poznali, že Gary je skutečně lovec a když bylo potřeba zbavit se dotěrné mouchy, už jsme věděli, koho přivolat na pomoc. Když jsme se na konci týdne s Garym loučili, tak nám to nedalo a na cestu domů jsme ho vybavili mucholapkami a plácačkami na mouchy, přece jen, aby si ty ruce moc neotloukl. :)  Bóža

Souboj kultur na EC2012

16.05.2013 23:30

Je jasný, že jednou z nejdůležitějších ingrediencí „ingliš kempu“ jsou amíci. Týden na english campu je prostě setkání s trochu jinou kulturou, jiným způsobem myšlení a života. Ať už se však snažíme sebevíc, né vždy se nám podaří vyhnout se všem mezikulturním střetům … toto je ten největší který sem zažil:
Protože se obě strany snaží představit v tom nejlepším světle-slova-smyslu, došlo k souboji srovnatelném s finálem MS v hokeji. Aby amíci věděli, co je to být Čechem je strava na EC nejen skvělá, ale taky česká: maďarský guláš, vídenský řízek a samozejmě německý houskový knedlík. Nevím už, kdo to začal, ale někomu z američanů knedlíky tak zachutnaly, že si šel přidat a to se nám stalo výzvou.
…..„Tak co kluci ukážem jim jak se to dělá po česku?“ - „Jasně“ ...a už to jelo první várka sedm kousků, v dalším kole pět a šlo do tuhého. Objem žaludku je jen litr a půl, ale tady jde o čest národa, take jdeme pro další várku...... a další......
S těmi největšími borci jsme dorazili těsně pod hranici dvaceti knedlíků, čímž byli američtí soupeři naprosto odzbrojeni. Vítězství je naše.
                                                                                                                                                            Ilustrační obrázek převzat z commons.wikipedia.org.
Daniel

Circus night na EC 2012

13.05.2013 08:45

Máte rádi cirkus? My taky, a přestože už nejsme děti, rozhodli jsme se jeden takový malý cirkus uspořádat přímo na English campu. I v cirkuse ale žijí lidé a prožívají své příběhy. Jeden velice inspirativní jsme zhlédli ve filmu Butterfly Circus. (Film je možné shlédnout na youtube i s českými titulky, není moc dlouhý, takže vřele doporučuji tu půlhodinku si na něj vyšetřit ;-)) Herec, který hraje hlavního hrdinu, nikdy neměl ruce ani nohy, přesto dokáže svůj život žít naplno, jezdí po světě, dělá přednášky a podporuje lidi k tomu, aby svůj životní boj také nevzdávali. Tuhle písničku od něj jsme si také pouštěli: https://www.youtube.com/watch?v=3XqypfUZp1Y.
Ale nebojte, víme, že v cirkuse bývá hlavně veselo. A veselo bylo celý zbytek večera , mohli jste si vyzkoušet jízdu na jednokolce, najít překvapení v kelímku, poslat lodičku pomocí pistole co nejrychleji do cíle, vystřelit si růži z papíru a mnoho podobných aktivit. Myslím, že nudit se tentokrát nešlo :).

Noemi

Bible story na EC 2012

11.05.2013 09:55

Jedna z anglických vyučovacích hodin bývá na téma biblického příběhu.
Ve třídě u Debbie se probíral Nikodemus, který přišel za Ježíšem a psal se ho, jak se může člověk dostat do nebe. Ježíš mu na to odpověděl, že se člověk musí znovu narodit. Reakce Nikodema: "Jak se může člověk narodit, když už je starý? Může se snad vrátit do matčina lůna a podruhé se narodit?" Odpověď na tuto i jiné otázky jsme společně hledali na hodinách. Příběh o Nikodemovi byl na konci Campu - poslední den v pátek večer - ztvárněn skupinou BigJera, v hlavních rolích Brice Sturmer (Nicodemus) a Daniel Marvan (Jesus). Na to se mohlo říct jen: Guys you are spectacular!
Jane

Hudební workshop na EC 2012 - klikněte pro zvětšeníV úterý jsme všichni měli cca 2 hodiny na nachystání nějakého hudebního vystoupení. K dispozici jsme měli 4 kytary, 2 baskytary a bicí. Byla to dřina, ale vyplatila se – každý totiž dokázal kvalitně předvést co se naučil. Hudební vystoupení začalo večer songem od White Stripes – The Hardest Button to Button a pokračovali jsme přes klasiku Smoke on The Water, Highway To Hell a Should I Stay or Should I Go. Na závěr jsme si zkusili trochu zarapovat v písni “This Camp Is The Best Camp”, což byla textově naše tvorba, ale byla to volná úprava písně od Buranů z New Jersey – Město. Celkově jsme sklidili velký potlesk, což určitě potěší. Navíc spousta z nás se začalo hudbě věnovat ještě více – takže naprostá špica!

Chorche

Výlet na EC 2010

30.04.2013 00:14

Pár slov, jak to šlo popořadě:   Výlet na EC 2010 - klikněte pro zvětšení
Výtečná zmrzlina ve Sněžném, louka, výhledy, koně, pražírna kávy Hofr, louka, Malinská skála, lezení, jsme nejvýš, nespadli jsme, nesem klády, koupání v Milovském rybníku, loďky, nikoho se nepodařilo utopit, tlačení kočáru do kopce už mám nějak dost, přenášení kočáru lesem, radar na Buchťáku, jsme doma, veřeře!

Honza