<< Navštivte nový web na https://eclive.cz >>

Na této stránce budou postupně přibývat další slovíčka, která mají nějakou souvislost s English Campem.

Slovníček

Friendship = přátelství
 
např.
    deep friendship - hluboké přátelství
    lifelong friendship - přátelství na celý život
    make friendship - spřátelit se
 
Za dobu konání English Campu vzniklo velké množství nových přátelství. I když se kempaři na začátku kempu příliš neznají, na konci týdne nikdo neodjíždí domů, aniž by se neskamarádil s někým novým. A některá přátelství trvají už několik let. I vy si můžete na kempu najít nové kamarády nebo přátele - a to jak mezi českými kempaři, tak i mezi kempaři z USA.
 
 
Weather = počasí
 
např.
    beautiful weather - nádherné počasí
    bad weather - počasí pod psa
    weather forecast - předpověď počasí
 
English Camp LIVE se koná každý rok o prázdninách. Protože v létě je "obvykle" teplo, je na English Campu připraveno velké množství venkovních ("outdoorových") aktivit - výlet, odpolední programy, opékání ... V minulých letech nám však počasí moc nepřálo a English Camp by se některé dny mohl přejmenovat na English Water Camp. Ale ani nepřízeň počasí nezabrání tomu, abychom kemp prožili aktivně a bez nudy - pro případ deštivých dnů je na kempu vždy připravena "mokrá varianta" venkovní aktivity.
 
 
Workshop = workshop, dílna, dílnička, seminář
 
např.
    dance / drama / music / theatre workshop - taneční / dramatický / hudební / divadelní workshop
    go to workshop - zúčastnit se workshop
    at the workshop - na workshopu
    at work - v práci
    at the shop - v obchodě
 
Workshopy se již pomalu stávají tradiční součástí English Campu Live. Na minulých kempech si kempaři mohli vybrat z divadelního workshopu, hudebního workshopu, workshopu zdobení dortů, fotografický workshop nebo workshop drátkování. English Camp se snaží nabídnout větší množství workshopů tak, aby si každý mohl vybrat podle svých zájmů a aby se každý mohl něco nového naučit. I letos je připraveno nejméně šest nebo sedm workshopů na různá témata.

 

Christian = křesťanský, křesťan

Použití:
    Christian name – křestní jméno
    Christian beliefs – křesťanské přesvědčení
    Christian music - křesťanská hudba
    Christians = křesťané

Proč ve spojení s English Campem?
English Camp Live je organizován pod záštitou Církve bratrské z Litomyšle a Carney Evangelical Church z USA.
Američtí učitelé a lidé, kteří se budou starat o běh kempu, jsou křesťané. Každý z nich má svůj osobní vztah s Ježíšem Kristem a chtějí žít svůj život co nejvíce podle křesťanských hodnot. Na English Camp jedou proto, aby pomohli s výukou angličtiny a s organizací ostatních programů, ale také, aby navázali nová přátelství a prožili s kempaři „neobyčejný“ týden.